DENGE TANKI

İHTİYACINIZ OLAN ÜRÜNÜ BULDUNUZ MU?

URT MÜHENDİSLİK OLARAK

DENGE KABI, TORTU AYIRICI, HAVA AYIRICI

İhtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.

Urt Mühendislik basınçlı kaplar alanında uzman mühendis kadrosuyla ve kaynak robotlarıyla üretim yapmaktadır. Denge tankı, Denge kabı, Tortu ayırıcı, Hava ayırıcı  üretmektedir. Maksimum 50m3 kapasiteye kadar üretim mümkündür. Denge tankları basınçlı kap yönetmeliğine göre imal edilmektedir. Denge tankları P265 gh karbon çelikten imal edilmektedir. Müşterilerin isteği doğrultusunda galvaniz veya paslanmaz malzemeden de üretmek mümkündür. Urt mühendislik olarak bünyemizdeki tüm tanklara uygulamış olduğumuz hidrostatik test gerçekleştirip iş güvenliği mevzuatlara göre bunları makine mühendisi arkadaşlarımız tarafından raporlayıp siz müşterilerimizin bilgisine sunuyoruz. İstenilen ölçüde ve ebatta üretimimiz mümkündür, denge tankları, hava ayırıcıları, tortu ayırıcıları ile ilgili bizlerden teklif alınız.Isıtma sistemlerinde denge kabı, sistemin ısıl sıcaklığı dengeleyerek sistemi ısıl gerilmelerden koruyan ve ekipman ömrünü uzatan koruyucu tesisat ekipmanlarıdır.

Kapalı devre çalışan kazan, kaskat sistemi ve çeşitli iklimlendirme sistemlerinde kullanılan akışkanlar, tesisattan ısıtıcı kaynağa dönerken ısı kaybederler. Bu ısı kaybı ısıtıcı kaynakta ısıl gerilmelere yol açabilir. Bu gerilimler ise arızalara sebep olarak ekipmanın ve dolayısıyla tüm sistemin ömrünü kısaltır. Ayrıca sıcaklıkta yaşanan bu dalgalanmalar nedeniyle hidrolik dengesizlikler ortaya çıkabilir. Bu hidrolik dengesizlikler de pompalara aşırı yük binmesine sebep olarak pompa ekipmanlarında arızalara yol açar ve pompaların ömrünü kısaltır. Denge kabı kullanılması sistemdeki bu olası arızaların önüne geçilmesini sağlayarak sistemin stabil çalışmasını sağlar. Ayrıca ekipman ömrünü uzatarak bu sistemlere yapılan yatırımları daha karlı hale getirir ve olası tamirat ve değişim masraflarının önüne geçer.Denge kabı üretimi ce belgeli fenni muayene raporlu,metal plakalı   basınçlı kap yönetmeliğine uygundur.AB normlarına  göre üretilip kalite dosyasıyla müşterilerimize teslim edilmektedir.Denge kabı üretiminden sonra   astar +elektrostatik toz boya yapılıp  ambalajlı şekliyle müşterilerimize sunulmaktadır.URT denge tankları imalatında ve argesinde  sektöre lider mühendislerle kontrolleri sağlanıp tüketicinin güvenle çalışacağı sistem haline getirmektedir.

Yapılan denge tankları  radyografi işlemlerinden sonra teknık dosyası ve envarteriyle tüketiciye sunulmaktadır.

Basınçlı kaplarınızı belgeli ve mühendis yetkili firmalardan alınız.

 

denge tankı denge tankı[/caption]

 

 

 

 

YETKİN KADROMUZLA

İhtiyacınız Olan Ürünü Üretiyoruz!

İhtiyacınız olan hava tankı (boyalı, galvanizli, paslanmaz) 1 lt ‘den 100000 lt ‘ye, 40 bar çalışma basıncına dayanıklı şekilde üretilebilmektedir. İhtiyacınız olanı istemeniz yeterli.